Recenze strojku Philips OneBladeOneBlade

Není to sice úplně fotografické, ale vousáče by mohlo zajímat. :-)
Vyzkoušel jsem "Philips OneBlade Pro QP6520/20" na zastřihování delších i kratších vousů a tak o něm trošku zabloguju.

Dosud jsem vždy používal dva typy strojků - zastřihávač vousů a klasickou žiletku. Pro pravidelnou údržbu musím delší vousy zastřihávat a zarovnávat strojkem, zároveň pro ideální tvar žiletkou zaholuji krk, konturu tváře a bradu (místo mezi bradou
a spodním rtem).

Největší přínost OneBlade vidím v tom, že už stačí pouze jeden strojek. Je to jakoby kombinace zastřihávače a elektronické žiletky. Oproti žiletce se člověk nepořeže (a na té bradě to je sakra problém), ikdyž na druhou stranu je pravda, že žiletka oholí více "do hladka".

Je třeba se se strojkem trošku naučit, ten pocit v ruce je trochu jiný, ale to se určitě liší zastřihávač od zastřihávače. Oproti žiletce je třeba použít trochu odlišný náklon, ale i na to si člověk zvykne, stejně jako si zvykl na žiletku. :-)

Líbí se mi, že se dá zastřihávat oběma konci, takže někdy může člověk "tlačit" a jindy "táhnout", což dává možnosti navíc. Jelikož je OneBlade vodotěsný, vyzkoušel jsem ho za sucha, za mokra a s pěnou na holení. Osobně mi nejvíce vyhovovalo holení za mokra, kdy strojek pěkně klouže a člověk vidí, co holí (což pod pěnou a gelem dobře nejde).
Oholení za sucha jde také, výsledek je dobrý, ale na citlivější kůži může trošku dřít, ale nepoškrábe.

Zároveň oceňuji, že holící/zastřihávácí "hlava" je o kousek menší než klasické žiletky či zastřihávače, takže na to "hraní" a vyholování "cestiček" se používá líp. Žiletky jsou vyměnitelné, jedna by měla vydržet cca 4 měsíce používání. Možná bych byl rád, kdyby se časem dostala do prodeje ještě kratší "hlava" kompatibilní na tento strojek. Kratší klidně i o půlku, aby to vyholování malých míst bylo ještě příjemnější a jednodušší. Já sám jsem si vystačil prakticky jen s žiletkou kvůli delším vousům, ale v balení je také nástavec se 14 velikostmi (0,4 - 10 mm), takže parády se s tím dá nadělat opravdu až až. :-)

Strojek je vodotěsný, obsahuje akumulátor (nedá se vyměnit, ale je tak lehčí než bateriové strojky), nabíjení trvalo cca 1-1,5 hodiny. Čtyři holení mi uberou 25% baterie.

V balení je kromě strojku a nástavce ještě nabíječka, stojánek (lze do něj napojit nabíječku a strojek tak dobíjet "na stojáka") a transportní sáček.

OneBlade je zajímavý a moderní produkt, pokud plánujete výměnu strojku, určitě nebudete litovat. ;-)


KLADY
+ Vodotěsný
+ Lze použít za mokra, za sucha i s gelem/pěnou
+ Výměnná hlavice
+ Hlavice holí a zastřihává oběma konci
+ Lze použít nejen místo žiletky, ale i místo holícího strojku
+ Oproti žiletce nepořeže
+ Rychle se nabíjí
+ Strojek je díky akumulátoru lehký

ZÁPORY
- Vyšší cena náhradních hlavic
- Za sucha může trochu podráždit kůži
- Neoholí do hladka jako žiletka (to je ale logické)
- Nabíječka má kabel napevno (nelze připojit přes USB)
- Nelze vyměnit akumulátor


Více informací přímo na stránkách u Philipsu.


#JeToOneBladewww.stradiot.cz © Miloš Stradiot, 2009 - 2017  Všechna práva vyhrazena !
Obsah těchto stránek je chráněn dle autorského zákona, není dovoleno jej šířit bez písemného souhlasu autora.